PRE STREDNÉ ŠKOLY


Stredným školám ponúkame odporúčané predstavenia pre mládež
 za zvýhodnených podmienok, formou zľavnených lístkov a tiež prispôsobenia času predstavenia po dohode. Niektoré diela z nášho repertoáru boli už vyvíjané pre mladšieho diváka a k väčšiemu odberu lístkov škola dostane tiež besedu s tvorcom inscenácie priamo v priestoroch vašej školy.
Momentálne touto formou ponúkame tieto inscenácie:


JERUZALEM

- DRÁMA - 

Obsadenie

Bailian
Dušan Cinkota
Sibylla
Lívia Bielovič / Ester Čuříková
Eminencia
Peter Bažík
Guy
David Árva
Tyberias
Jozef J. Kukľa
Pier
Ondej Lenárth
Profesorka
Petra Palevičová / Veronika Lackovičová 

Saladin
Peter V. Nagy
Hakim
Roman Pomajbo
Fatima
Eva Kučíková
Rašíd
Ayub Tomi
Žiačka
Sophie Bočkayová
Company:
Matej Kukačka, Lukáš Začka,
Marek Štetiar, Martin Rebro,
Michal Gajarský a ďalší... 

Inscenačný tím

Scenár a réžia:
Michael Sharmant
Dramaturgia:
Jasmina Nasariková
Scéna:
Ivan Kopa 

Kostýmy a masky:
Marta Gejdošová
Hudba:
Peter Bažík 

O incenácií

Činoherná dráma kratšej minutáže je textovo koncipovaná pre mladšieho diváka z dôvodu, že daná inscenácia je určená aj študentom stredných škôl. Pojednáva totiž o ťažiskových témach obdobia, ktoré stále figuruje v maturitných otázkach a tiež apeluje na polemiku súčasnej problematiky vzdelávania, či dezinformácií. Zároveň je vnímaná potreba výchovy novej generácie divákov divadla. Pre niektorých toto môže byť ich prvý kontakt s divadlom ako takým, prečo je k látke pristupované s opatrnosťou a tiež sú do diela implementované pohybové, či jemne kaskadérske aspekty, ktoré takto nie len upevňujú umeleckú hodnotu, dynamiku deja, ale sú tiež vítanou, vizuálnou percepciou.
Daná doba o ktorej inscenácia pojednáva má mnoho prienikov so súčasnosťou a to bez toho, aby bol príbeh adjustovaný. Svet v ktorom nikto a nič nie je "čiernobiele", vládnuce elity neštítiace sa svojich oponentov vraždiť a hlavne jasne zaznamenaný prípad informačnej vojny. Práve informačná vojna, respektíve ohýbanie informácií / dezinformácie - sú neustále prítomnou, "podprahovou" pointou diela. Jedna z najväčších hrozieb civilizovaného sveta, ktorá sama o sebe dokáže polarizovať spoločnosť, sa ukazuje reálnou už pred tisíc rokmi... Text sa snaží reflektovať skutočnosť, kde každé klamstvo znie ako pravda a tú istú informáciu používajú rôzne zdroje a predsa každý inak.
Autorské dielo so sociálnym presahom a vykreslením dnešných reálií tuzemskej, geopolitickej situácie je tiež výživným vzdelávacím artiklom pre žiakov stredných škôl, pre autentické vyobrazenie udalostí danej doby.


MÁTE ZÁUJEM O PONUKU NA MIERU? 
KONTAKTUJTE NÁS

© 2022 ICE DEA. Všetky práva vyhradené spol. SHARMANT s.r.o.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!